59th WeiqiTV European Go Congress Liberec, Czech Republic 25. 7. – 8. 8. 2015

Registered players

Name Rank Country Club Events
1 Muraoka Shigeyuki 9p JP Kansai
2 Yamashiro Hiroshi 9p JP
3 Zhang Wendong 9p CN
4 Kazuhiro Imai 6p JP
5 Hayashi Kozo 6p JP
6 Guo Juan 5p NL Hilv
7 Taranu Catalin 5p RO Bucu
8 Sakamoto Yasuo 5p JP
9 Han Han 5p CN Beij
10 Zhao Shouxun 5p CN Beij
11 Hwang In-seong 8d FR Zur
12 Muraoka Mika 4p JP Kansai
13 Lee Hajin 3p KR
14 Wang Zheming 3p CN Shan
15 Dinerstein Alexandr 3p RU 16Kz
16 Li Cong 3p CN Beij
17 Wang Xiangyun 2p CN Beij
18 Shigeno Yuki 2p JP
19 Zhao Baolong 2p CN Beij
20 Fan Hui 2p FR 75Op
21 Jabarin Ali 1p IL TAv
22 Surma Mateusz 1p PL Dzim
23 Lisy Pavol 1p SK DoSt
24 Li Ting 1p AT Wien
25 Cho Yeonwoo 1p KR
26 Kim Young-sam 7d KR BIBA
27 Noguchi Motoki 7d JP 38Gr
28 Shikshin Ilja 7d RU 16Kz
29 Chan Yi-Tien 7d TW Taiw
30 Pop Cristian 7d RO CSRB
31 Ma Bin 7d CN
32 Blomback Fredrik 6d SE Stoc
33 Shen Chih Hao 6d TW
34 Huang Yi-Feng 6d TW None
35 Sankin Timur 6d RU 77Mo
36 Mitic Dusan 6d RS NiSt
37 Qiu Wei 6d CN Shan
38 Hao Yibo 6d CN Guan
39 Burzo Cornel 6d RO BaMa
40 Surin Dmitrij 6d RU 78SP
41 Yao Cheng 6d CN Tian
42 Podpera Lukas 6d CZ APWS
43 Kravets Andrii 6d UA Rivn
44 Tsukamoto Toshimitsu 6d JP
45 Šilt Ondřej 6d CZ KGYC
46 Mero Csaba 6d HU BuPe
47 Westhoff Gerald 6d NL
48 Bogatskyy Dmytro 6d UA Kiev
49 Bajenaru Dragos 6d RO Bucu
50 Kachanovskyi Artem 6d UA Rivn
51 Debarre Thomas 6d FR 67SE
52 Simara Jan 6d CZ KVaS
53 Lin Viktor 6d AT Gote
54 Kraemer Lukas 6d DE BN
55 Le_Calve Tanguy 6d FR 44Na
56 Liu Wenbo 6d CN Shan
57 Matsumura Naoki 6d JP Yoko
58 Drean-Guenaizia Benjamin 6d FR 29Co
59 Fu Yaqi 6d CN Sto
60 Kruml Ondrej 5d CZ Brno
61 Fionin Grigorij 5d RU 78SP
62 Fang Yunfan 5d CN Guan
63 Mutabzija Zoran 5d HR Zagr
64 Kato Takehiko 5d JP Fuj
65 Eijkhout Michiel 5d NL Leid
66 Wang Shifang 5d CN Harb
67 Fenech Antoine 5d FR 67SE
68 Habu Koichiro 5d PL Krak
69 Ge Yuhong 5d CN Beij
70 Yoshihara Kazuo 5d JP Chib
71 Kurita Shigeru 5d JP Toky
72 Nyyssonen Juuso 5d FI YliG
73 Halchenko Mykhailo 5d UA Kyiv
74 Tongyu Wang 5d CN YangShuang
75 Sedgwick James 5d CA Toro
76 Liu Zhengqi 5d CN Beij
77 Rehm Robert 5d NL Amst
78 Zhurakovskyi Bohdan 5d UA Rivn
79 Welticke Jonas 5d DE BN
80 Cheburakhov Andrej 5d RU 77Mo
81 Donzet Frederic 5d FR Panda
82 Palant Michael 5d DE B
83 Eerbeek Alexander 5d NL Vink
84 Fang Cao 5d CN Beij
85 Prokop Jan 5d CZ SRic
86 Siivola Matti 5d FI HGK
87 Huang Zhenyang 5d CN
88 Yang Jun 5d CN Xian
89 Yoshida Takao 5d JP Toky
90 Ditzhuijzen Zeno_van 5d NL Utre
91 Luo Gang 5d CN Beij
92 Lidor Jonathan 5d IL TAv
93 Li Gangyi 5d CN Xian
94 Kovaleva Natalia 5d RU 74Ch
95 Campagnie Remi 5d FR 35Re
96 Suzuki Tsuneyuki 5d JP xxx
97 Papazoglou Benjamin 5d FR 35Re
98 Gao Gao 5d CN Beij
99 Hayashi Eiji 5d JP
100 Li Yue 5d CH Zuri
101 Serban Mihai_Valentin 5d RO Cluj
102 Obenaus Johannes 5d DE B
103 Spiegel Lothar 5d AT Gote
104 Ishida Masayuki 5d JP HoseiU
105 Jasiek Robert 5d DE B
106 Danek Vladimir 5d CZ
107 Verhagen Rudi 4d NL Ensc
108 Ohlenbusch Arne Steen 4d DK Hor
109 Paga Pierre 4d GB Cegc
110 You Xiaochuan 4d CN Beij
111 Huang Aja 4d GB Lndn
112 Park Myong Soo 4d KR Seo
113 Jipp Thomas 4d DE HH
114 Lechasseur Jean-Sébastien 4d CA Biba
115 Stauder Leon 4d DE LU
116 Tseng Chi-Yang 4d TW Nckugo
117 Kanazashi Tatsuo 4d JP
118 Savo Jesse 4d FI Haya
119 Budahn Michael 4d DE B
120 Fujino Kenji 4d JP Toky
121 Yumoto Tetsuya 4d JP
122 Kikuta Yoshimasa 4d JP
123 Yang Yi 4d CN Beij
124 Yatsenko Dmytro 4d UA Kyiv
125 Sora Sorin Adrian 4d RO Crav
126 Lu Meng 4d DE MS
127 Michaeli Tal 4d IL TAv
128 Shoji Tadao 4d JP
129 Akiba Shunichi 4d JP
130 Li Zheng 4d CN Tian
131 Lieberum Christopher 4d DE GOE
132 Kimura Hiroshi 4d JP xxx
133 Hamrah Schayan 4d AT Ebisu
134 Li Chenlai 4d CN Jiangsu
135 Gong Xiaoyu 4d CN Zhej
136 Mizuuchi Chihiro 4d JP Yok
137 Nakamura Makoto 4d JP
138 Komoto Tadashi 4d JP Toky
139 Karadaban Denis 4d FR 38Gr
140 Poltronieri Bruno 4d GB WarU
141 Kostka Ivan 4d CZ TFMi
142 Berben Tobias 4d DE HH
143 Imamura-Cornuejols Toru 4d FR 38Gr
144 Laatikainen Vesa 4d FI eGo
145 Kaper Erik 4d NL Amst
146 Wolter Bernd 4d DE B
147 Liu Xinyu 4d CN Beij
148 Seibt David 4d DE B
149 Salignon Jerome 4d FR 38Gr
150 Ismail-Akhunov Agzam 4d RU 77Mo
151 Zhang Wentian 4d CN Beij
152 D'Bel Suzanne 4d MY Toky
153 Sato Toshio 4d JP
154 Bogdanov Viktor 4d RU 10Pt
155 Kay Andrew 4d GB Bmhm
156 Huang Heyang 4d CN Beij
157 Budig Stefan 4d DE HH
158 Frejlak Stanislaw 4d PL Wars
159 Zémor Gilles 4d FR 33Bo
160 Wu Johnson Chao-Han 4d TW
161 Liang Zhijie 4d CN Beij
162 Radmacher Bernd 4d DE MEE
163 Siukola Mikko 4d FI YliG
164 Pristupa Pavel 4d RU 70To
165 Nevala Mikko 4d FI OGP
166 Guo Chengqing 4d CN Hang
167 Jankovic Zoran 4d RS KGRa
168 Welter Marlon 4d DE GOE
169 Bővíz Dominik 4d HU Szfv
170 Sawada Susumu 3d JP Saga
171 Ota Nobuhisa 3d JP
172 Sun Sai 3d CN Beij
173 Zhao Ruiliang 3d CN Shanghai
174 Trinks Daniela 3d DE B
175 Jacimovic Mihailo 3d RS KGRa
176 Stankovic Mijodrag 3d RS NiSt
177 Wang Bengang 3d CN Shan
178 Iugulescu Sergiu_Dan 3d RO CSRB
179 Marz Michael 3d DE J
180 Ohlenbusch Soeren 3d DK Oden
181 Hubert Jerome 3d FR 75Op
182 Marz Manja 3d DE J
183 Ota Akihiko 3d JP
184 Zhou Runtao 3d CN Shan
185 Kitada Toshiyuki 3d JP xxx
186 Lips Fabien 3d FR 75Al
187 Giedrojč Krzysztof 3d PL
188 Pace Alessandro 3d IT BIBA
189 Knauf Barbara 3d DE K
190 Lee Semi 3d FR 38Gr
191 Batraev Vladimir 3d RU 63To
192 Lextrait Cesar 3d FR 13Ma
193 Asano Itaru 3d JP
194 Yoshida Michito 3d JP
195 Granger Alban 3d FR 35Re
196 Beggerow Joachim 3d DE BS
197 Heshe Thomas 3d DK Kolding
198 Avram Laura 3d RO Bist
199 Engels Andre 3d NL Eind
200 Meemken Kai 3d DE Bayreuth
201 Pitrop Alexandru-Petre 3d RO Boto
202 Sannes Paal 3d NO Oslo
203 Kuehner Christian 3d DE MZ
204 Akiya Tatsushi 3d JP
205 Csizmadia Gyorgy 3d HU BuPe
206 Tamura Akira 3d AU Bris
207 Bouwman Gelmer 3d NL Delf
208 Yang Luoyi 3d CN Shen
209 Kettenring Thomas 3d DE M
210 Khudoleev Artem 3d RU 77Mo
211 Na Cong Chuan 3d CN
212 Poon Szeming 3d CN Hong
213 Cipra Petr 3d CZ MJes
214 Shakhov Kim 3d RU 77Mo
215 Peng Zizhou 3d CN Sichu
216 Urabe Yoshimichi 3d JP Kama
217 Shen Yao 3d CN Shan
218 Blanchard Benjamin 3d FR 75Ju
219 Riedeman Dick 3d NL Delf
220 Knauf Torsten 3d DE KI
221 Dubakovic Dragan 3d RS KGRa
222 Salo Tuomo 3d FI eGo
223 Hauenstein Andreas 2d US PaAl
224 Metta Carlo 2d IT Pisa
225 Lajunen Pekka 2d FI HGK
226 Hashiguchi Issei 2d JP Osak
227 Hjartnes Tomas 2d NO Berg
228 Chen Longteng 2d FR 38SE
229 clergue olivier 2d FR 13Ma
230 Vazquez Oscar 2d ES NamB
231 Sakai Fujikazu 2d JP Toky
232 Heikkinen Juho 2d FI Pogo
233 Olsson Ulf 2d SE Gote
234 Iguchi Hiromasa 2d JP Toky
235 Zakharzhevskyy Andriy 2d UA Roma
236 Uchida Minoru 2d JP Yoko
237 Boehme Janine 2d DE BZ
238 Noguchi Hidenori 2d JP Zush
239 Sugime Masanao 2d JP Obih
240 Karaerkek Kerem 2d TR Ank
241 Schreiber Timo 2d DE B
242 Baker Lucas 2d CH Zuri
243 Arlander Markus 2d FI
244 Li Haohan 2d CN 31To
245 Mirka Jakub 2d CZ Plze
246 Uchikune Koichi 2d JP Izu
247 Harada Katsusuke 2d JP
248 Uesaka Susumu 2d JP Toky
249 Leung Joanne 2d GB NoCb
250 Lee Heng-Chen 2d TW Taiw
251 Dubiel Marika 2d NL Amvn
252 Daimon Rokuro 2d JP
253 Kachanovskyi Mykhailo 2d UA Rivn
254 Zaleskas Vladas 2d LT Kaun
255 Kondo Shiro 2d JP Toky
256 Jensen Finn 2d DK OGK
257 Romeika Ernestas 2d LT Kaun
258 Inigo Yanez Pierre 2d FR 30Al
259 Walde Tashi 2d DE BN
260 Kachyna Ondrej 2d CZ Brno
261 Tanaka Masao 2d JP
262 Arsinoaia Viorel 2d RO Tims
263 Cao Ngoc-Trang 2d FR 67SE
264 Nishijima Akira 2d JP
265 Sambale Bernd 2d DE L
266 Umemoto Keizo 2d JP
267 Hyodo Susumu 2d JP Kaw
268 Winkler Michael 2d AT Wien
269 Snidal Bronislav 2d CZ TOst
270 Lee Hsuan-Ju 2d TW Taiw
271 Forstenlehner Michael 2d AT Linz
272 Dumont Louis 2d FR 92An
273 Sekiguchi Kiyoshi 2d JP Yoko
274 Bantla Chafiq 2d DE DIN
275 Frangi Manuel 2d FR 06Ni
276 Hanevik Severin 2d NO Berg
277 Schuurink Ivo 2d NL Arnh
278 Heikkinen Arto 2d FI YliG
279 Weber Helmut 2d DE BN
280 Hanusch Gerd 2d DE M
281 Snidal Bronislav 2d CZ TOst
282 Kouba Petr 2d CZ APWS
283 Gorzhaltsan Vladimir 2d RU 78SP
284 Digard Martin 2d FR 75Al
285 Zandveld Peter 2d NL Amst
286 Nakagawa Masahito 2d JP Zush
287 Grzeschniok Anton 2d DE F
288 Pittner Arved 2d DE B
289 Maula Anttoni 2d FI YliG
290 Nakano Yoshinori 1d GB Bmhm
291 Ezoe Fumiomi 1d JP Sapp
292 Mex Gerd 1d DE Wil
293 Schmidt Jakob 1d DE MR
294 Neumann Norbert 1d DE B
295 Saering Patrick 1d DE OS
296 Haga Sverre 1d NO Oslo
297 Goebl Vaclav 1d CZ
298 Grigoriu Elian Ioan 1d RO Galt
299 Gudmundsson Hallbjorn 1d IS Reyk
300 Or Yahel 1d IL TAv
301 Tappe Jochen 1d DE DA
302 Nakayama Yoshitaka 1d JP Kaom
303 Koch Colin-Marius 1d DE GOE
304 Norvio Eerik 1d FI YliG
305 Milosevic Aleksandar 1d RS BGgo
306 Poliak Miroslav 1d SK Brat
307 Sanet Joel 1d US Mia
308 Pankoke Jens 1d DE OL
309 Codrin Vasiloanca 1d RO C.S.ATARI
310 Gauthier Henri 1d FR 21Di
311 Seres Julia 1d HU Fot
312 Zhang Hui 1d CN Central London Go Club
313 Dicá Vladimír 1d CZ BecNTep
314 Raumann Frederik 1d DE D
315 Furjanic Lovro 1d HR Karl
316 Trippel Lorenz 1d CH Zur
317 Zingoni Alberto 1d IT Fire
318 Nakamura Hiromasa 1d JP Gora
319 Hageman Ger 1d NL Utre
320 Ruse Victor 1d DE Himmelsturmer
321 Johansson Kim 1d SE Big
322 Aubelle Flavien 1d CH Ishi
323 Zhou Hong 1d CN Guan
324 Mochida Takeshi 1d JP Sapp
325 Baaran Jens 1d DE BS
326 Gaultier Astrid 1d FR 33Bo
327 Cornuejols Dominique 1d FR 38Gr
328 Miyajima Kuniaki 1d JP Kyo
329 Izaki Masao 1d JP Kyot
330 Sora Adelina 1d RO Crav
331 Aussibal Gabriel 1d FR 67SE
332 Guo Naichun 1d DE DA
333 Huang Ying 1d CN
334 Goettsche Thomas 1d DE B
335 Yoshikai Keiichi 1d JP
336 Jordan Daniel 1d DE OL
337 Praz Sylvain 1d CH Neu
338 Verhagen Ronald 1d NL Almere
339 Bartova Jitka 1d CZ APra
340 Wandel William 1d NL Amst
341 Silles Marco 1d DE BN
342 Matsuo Masaki 1d JP Toyo
343 Knippel Arnaud 1d FR 76Ro
344 Meyer Jürgen 1d DE RE
345 Cieplý Aleš 1d CZ
346 Manning Toby 1d GB Leic
347 Tadeáš Berkman 1d CZ Usti
348 Krogt Harry_van_der 1d NL Leid
349 Samukawa Tadashi 1d JP
350 Tecchio Pierre 1d FR 63Ce
351 Pennanen Juho 1d FI Yigo
352 Šimůnková Martina 1d CZ Jabl
353 Es Martin_van 1d NL Heer
354 Suzuki Shozo 1d JP Tsu
355 Roads Francis 1d GB Wans
356 Hanebeck Nils 1d DE KI
357 Sgaravatti Niccolo 1d IT Pado
358 Prince Nicholas 1d CA Hami
359 Takeda Hideo 1d JP
360 Valkonen Jouni 1d FI Haya
361 Goncalves Simao 1d LU Luxe
362 Li Bo 1d CN 78SP
363 Ipsen Sven-Olaf 1d DE HH
364 Law Yu_Kai 1d DE TR
365 Zellerer Harald 1d NL Amst
366 Jiruse Jaroslav 1d CZ Blan
367 Fang Fang 1d CN Guan
368 Au Ming 1d NL DHaa
369 Schomberg Niels 1d DE MEE
370 Nikula Janne 1d FI YliG
371 Pitters Patrick 1d DE FL
372 Stoehr Marc 1d SE Stockholm
373 Huang Yicheng 1k CN
374 Rousseau Clement 1k FR 69Ly
375 Kehmann Hartmut 1k DE HB
376 White Michael 1k FR 76Ro
377 Bensel Rolf 1k DE DT
378 Countcham Prakash 1k FR 92Bo
379 Lamprecht Martin 1k DE KI
380 Haga Erik_Nilsen 1k NO Oslo
381 Poerschke Chris 1k DE HD
382 Avenel Augustin 1k FR 63Ce
383 Koller Thomas 1k CH Zur
384 Niemi Antti 1k FI YliG
385 Pongracz Gregory 1k US gotham go club
386 Kittlitz Adrian 1k DE ED
387 Izaki Yaeko 1k JP Kyot
388 Wirthmann Benjamin 1k DE F
389 Riedl Christian 1k DE BT
390 Czernia Rafael 1k DE W
391 Osamu Saito 1k JP
392 Ohlenbusch Birgit 1k DE KI
393 Guenther Benjamin 1k DE B
394 Kirch Florian 1k DE ER
395 Brockman Marko 1k FI OGP
396 Zhang Shuotong 1k CN
397 Pillon Thibault 1k CH Neu
398 Cockburn Michael 1k GB StAl
399 Sampedro Juan 1k ES NamB
400 Luethke Hans-Eckart 1k DE SN
401 Yonemura Nobumasa 1k JP Toky
402 Zubalik Michal 1k CZ TFMi
403 Mečíř Ladislav 1k CZ Libe
404 Šodek Dalibor 1k CZ TFMi
405 Waschipky Robert 1k DE L
406 Haas Richard 1k DE DA
407 Hadlich Uwe 1k DE B
408 Warkentin Eric 1k FR 59Li
409 Csizmadia Robert 1k HU BuPe
410 Ammermann Christoph 1k DE Ulm
411 Hensel Rainer 1k DE BN
412 Karttunen Reino 1k FI eGo
413 Racz Thomas 1k DE
414 Scott Lisa 1k US
415 Michal Timko 1k CZ APWS
416 Saito Osamu 1k JP Japan E-mail
417 Sato Hikaru 1k JP
418 Heuer Falk 1k DE OS
419 Matsunaga Kiyoshi 1k JP Toky
420 Chladkova Tereza 1k CZ TFMi
421 Zilberberg Viktor 1k RU 52NN
422 Mramorov Andrej 1k RU 77Mo
423 Kleczkowska Klaudia 1k PL Olsz
424 Tsukamoto Kazuo 1k JP Toky
425 Palmers Christian 1k AT Ebi
426 Wilken Volker 1k DE HH
427 Pittner Thomas 1k DE B
428 Koehler Axel 1k DE B
429 Sergeant Yves 1k FR 75Op
430 Jadron Milan 1k SK Brat
431 Berghoff Sebastian 1k DE HH
432 Scheuplein Vivian 1k DE DA
433 Kadotani Naoto 1k JP Toky
434 Averous Christophe 2k FR 67SE
435 Masson Lucie 2k FR 22La
436 Kostka Hans 2k DE M
437 Messerschmidt Reinhardt 2k ZA Bris
438 Mori Kaoru 2k JP Toky
439 Jacobsen Manuel 2k DE HH
440 Caha Frantisek 2k CZ APWS
441 Plikk Michael 2k NO Oslo
442 Galunov Jakov 2k IL HAI
443 Mallik Darrell 2k NL Amst
444 Hricova Jana 2k CZ APmG
445 Ries Vilem 2k CZ APra
446 Fenech Albert 2k FR 67SE
447 Tsujigaki Kenji 2k JP Kyo
448 Adelsberger Christoph 2k DE KN
449 Cano Alain 2k FR 91Or
450 Waczulik Juraj 2k SK Brat
451 Xu Meide 2k DE GOE
452 Walvisch Demian 2k BE Antw
453 Grimm Kirsten 2k DE FR
454 Chen Yifei 2k CH ER
455 Martinelli Alessandro 2k IT Roma
456 Maltere Julien 2k FR 75Al
457 Sokolowsky Bernd 2k DE ER
458 Baudis Petr 2k CZ APra
459 Effenberg Alfred 2k AT Wien
460 Neubauer Peter 2k AT Gote
461 Loiseau Hugo 2k FR 75Ju
462 Landskron Burkhard 2k DE GP
463 Sakashita Satoshi 2k JP Toky
464 Donzet Cecile 2k FR 75Al
465 Rueten-Budde Jan 2k DE HH
466 Bourhis Francois 2k FR 75Al
467 Ito Seiichi 2k JP Chor
468 Moldovan Christian 2k DE E
469 Berthomier Frederic 2k FR 75Al
470 Novik Mikhail 2k EE Tart
471 Hartmann Kirsten 2k DE BN
472 Vannieuwenhuyse Joost 2k BE Antw
473 Harvey Helen 2k GB Manc
474 Zoetzsche Hans 2k DE L
475 Schirmer Leo 2k DE xyz
476 Urban Andreas 2k DE B
477 Kylmaenen Kai 2k SE Stoc
478 Moudrik Josef 2k CZ APra
479 Goerss Michael 2k US Ariz
480 Artesi Stefano 2k IT Trie
481 Wilhelem Hugues 3k FR 75Al
482 Luber Tomáš 3k CZ TOst
483 Qiu Xin 3k CN Shan
484 Kondo Kazumi 3k JP Kiri
485 Sonnenberger Joerg 3k DE HRO
486 Blom Jaap 3k NL Leid
487 Sultanbekov Damir 3k RU 02Uf
488 Mori Toshiya 3k JP Chi
489 Yoshino Sadayoshi 3k JP Sait
490 Zabirov Innokentij 3k RU 77Mo
491 Calon Ruben 3k NL Eind
492 Hrbek Stepan 3k CZ APmG
493 Moorer Donald 3k NL Gron
494 De_Francesco Leonardo 3k IT Roma
495 Daverkausen Bernd 3k DE B
496 Vannier Luc 3k FR 31To
497 Vápenka Petr 3k CZ
498 Tomsu Adriana 3k CZ TFMi
499 Crubellier Etienne 3k FR 63CE
500 Mourik Henk 3k NL Amst
501 Parton Maurizio 3k IT Pisa
502 Pylypchuk Andrii 3k UA Rivn
503 Tozser Imre 3k HU Salg
504 Walraet Matthieu 3k FR 75Pa
505 Severing Ingo 3k DE KI
506 Oka Isamu 3k IT Fire
507 Stiassny Martin 3k SE Leksand
508 Muehl Desiree 3k DE Wien
509 Cherestes Andrei 3k RO
510 Schimmel David 3k DE DD
511 Richter Uwe 3k DE FT
512 Vielfaure Charlotte 3k FR 07Au
513 Imiya Teruo 3k JP Yoko
514 Desjobert Jean-Marie 3k FR 35Re
515 Arsentjev Egor 3k RU 77Mo
516 Draaisma Henk 3k NL Venl
517 Waelde Simone 3k DE DA
518 Bouwman Gerard 3k NL Sall
519 Hessing Piet 3k DE B
520 Kunisch Wulf 3k DE H
521 Akaike Keiko 3k JP Toky
522 Schomberg Karen 3k DE MEE
523 Runge Niels 3k NL Cule
524 Takeno Yusuke 3k JP
525 Kobayashi Takashi 3k JP Osak
526 Popova Marina 3k RU 77Mo
527 Kaniuk Geoff 4k GB Camb
528 Havik Tamara 4k NL DHaa
529 Hilgenbos Wim-Jan 4k NL Amer
530 Malinic Natasa 4k BA Banj
531 Irl Cornelia 4k US PaAl
532 Runavot Pierre 4k FR 84Av
533 Ohlenbusch Marit 4k DK Hor
534 Kares Ondrej 4k CZ MJav
535 Conradi Paul 4k DE HH
536 Miroslava Goeblova 4k CZ
537 Vrablik Jan 4k CZ APra
538 Boesze Daniel 4k AT Go7
539 Braida Vivien 4k FR 94No
540 Schweitzer Erik 4k DE W
541 Steinbuch Jonathan 4k DE OS
542 Toutain Jeremy 4k CH Lau
543 Szychowiak Wojciech 4k PL Bydg
544 Anderson Christian 4k AT Go7
545 Danek Michal 4k CZ Apra
546 Wen George 4k GB
547 Palencar Ladislav 4k SK Kosi
548 Zemor Solal 4k FR 33Bo
549 Schulz Dominique 4k DE B
550 Green Jonathan 4k GB Leam
551 Nishiura Keiji 4k JP xxx
552 Eifinger Michael 4k DE MZ
553 Huyshe Roger 4k GB Shre
554 Sakurai Ikuma 4k AT Go7
555 Hebsacker Steffi 4k DE HH
556 Nozar Mikulas 4k CZ Brno
557 Junek Martin 4k CZ Brno
558 Solomojchenko Ilja 4k RU 77Mo
559 Zhang Ailian 4k FR 67SE
560 Rouquette Gregory 4k FR 06Ni
561 Takechi Harumi 4k JP Kawa
562 Weigmann Arved_Ben_Gerhard 4k DE P
563 Boyen Kris 4k BE Leuv
564 Bohm Stanislav 4k CZ TOst
565 Aoyama Hisae 4k JP
566 Blek Dominik 4k PL Toru
567 Brummelkamp Erik 4k NL Nijm
568 Harvey Martin 4k GB Manc
569 Finke Martin 4k NL Utre
570 Krajnov Anton 4k RU 77Mo
571 Wagner Gabriel 4k DE TR
572 Zimdars Joschka 4k DE Hannover
573 Xu Ling 4k DE HH
574 Šturm Tomáš 4k CZ TOst
575 Dejouhanet Christophe 4k FR 22La
576 Zhu Tian Rong 5k CA CamU
577 Oravec Ivan 5k SK Brat
578 Roelofs Yvonne 5k NL Utre
579 Van_Nyen Roel 5k BE Antw
580 Hrušková Jana 5k CZ TOst
581 Hoedtke Matthias 5k DE HL
582 Suarez Ivan 5k FR 72Ma
583 Sapach Oleg 5k RU 78SP
584 Gajdos Chantal 5k FR 63Ce
585 Stalinski Emilia 5k DE B
586 Petrashevska Nika 5k UA Kyiv
587 Pilet Arnaud 5k CH TdP
588 Schultze Achim 5k DE Goettingen
589 Bauma Jiri 5k CZ APra
590 Bensel Naomi 5k DE DT
591 Tarasenko Svitlana 5k UA Kyiv
592 Richard Sylvain 5k FR 44MN
593 Cherepanov Gleb 5k RU 54No
594 Thoerner Vanessa 5k DE GT
595 Chauvin Christian 5k FR Lisb
596 Bink Fons 5k NL Eind
597 Waczulikova Barbora 5k SK Brat
598 Gavrilov Oleg 5k RU 78SP
599 Medak Damir 5k HR Zagr
600 Pirvu Andreea-Elena 5k RO Brai
601 Podbiol Krzysztof 5k PL Chor
602 Willemson Jan 5k EE Tart
603 Rocher Jeremie 5k FR 94Ca
604 Bailey Stephen 5k GB Arun
605 Jansky Dusan 5k CZ APmG
606 Vasa Vojtech 5k CZ APmG
607 Nemčok Michal 5k CZ TFMi
608 Kouba Zdenek 5k CZ APWS
609 Sedlacek Jiri 5k CZ APra
610 Bernscherer Christian 5k AT Go7
611 Durand Briac 5k FR 34Mo
612 Oesch Jean-Luc 5k CH Lau
613 Samajova Kamila 5k CZ TOst
614 Souchay Jean 5k FR 75OB
615 Kohonen Sari 5k FI eGo
616 Hjartnes Kjetil 5k NO Berg
617 Tomek Vitezslav 5k CZ TFMi
618 Wegiel Ireneusz 5k PL Wars
619 Tomek Vojtech 5k CZ TFMi
620 Husmann Patrick 5k DE B
621 Pavelka Antonin 5k CZ Brno
622 Dulac Olivier 5k FR 38Gr
623 Ahrens Ines 5k DE MS
624 Crispien Ilona 5k DE Tue
625 Muteki Fumiko 5k JP
626 Mezin Savva 5k RU 77Mo
627 Kraus Carsten 5k DE PF
628 Sato Taeko 5k JP Kyot
629 Bolander Jacob 5k SE Falu
630 Merk Guido 5k DE HH
631 Andreas Ebert 5k DE
632 Nara Taeko 5k JP Toky
633 Tobias Jiri 5k CZ Brno
634 Limbach Yvonne 5k DE B
635 Qiu Xu 5k CN Shan
636 Jourdan Marc 5k FR 75Al
637 Lindner Cindy 6k DE B
638 Solomojchenko Alexandra 6k RU 77Mo
639 Dankova Lenka 6k CZ APra
640 Mauke Andreas 6k DE M
641 Jin James 6k SE Bot
642 Mullens Richard 6k GB Lonc
643 Boittin Cedric 6k FR 90Be
644 Costea Valeria 6k RO Bucu
645 Tawussi Frank 6k DE H
646 Graef Danny 6k DE B
647 Durand Adrien 6k FR 44Na
648 Paar Kurt 6k AT Frau
649 Neumann Joachim 6k ES Barc
650 Sanada Takamasa 6k JP Kansai
651 Bertok Davide 6k IT Trie
652 Schulz Malte 6k DE HH
653 Heinicke Frank 6k DE L
654 Harasimowicz Marcin 6k PL Krak
655 Kachanovskyi Volodymyr 6k UA Rivn
656 Fokina Alexandra 6k RU 77Mo
657 Arsinoaia Ioan_Alexandru 6k RO Tims
658 Osthaus Martin 6k DE HB
659 Kondo Hideki 6k IT Fire
660 Csizmadia Miklos 6k HU BuPe
661 Domanski Filip 6k PL Wars
662 Meyer Jan Christian 6k DE H
663 Kubitova Josefa 6k CZ APWS
664 Khafizov Andzhej 6k RU 16Kz
665 Moravec Miloslav 6k CZ TOst
666 Balduin Kalli 6k DE B
667 Smolarikova Sona 6k SK Kosi
668 Dvoracek Jindrich 6k CZ MJes
669 Bourquin Laurent 6k FR
670 Kapfer Wolfgang 6k DE Reg
671 Bővíz László 6k HU Szfv
672 Bohdanovych Vadym 6k UA Kyiv
673 Narjes Mieke 6k DE HH
674 Janos Radim 7k CZ UDec
675 Praus Jan 7k CZ APmG
676 Tranchida Philippe 7k BE Pant
677 Horan David 7k GB Ches
678 Tao Shende 7k DE TR
679 Hassel Ulf_von 7k DE HLD
680 Ellenbroek Han 7k NL Utre
681 Cassidy John 7k BE Leuv
682 Piffel Christopher 7k AT Go7
683 Stojanovic Voja 7k BE
684 Huber Alexander 7k AT Go7
685 Thao Michael 7k FR 35Re
686 Rocher Mathias 7k FR 69Ly
687 Marsh Matt 7k GB Shfd
688 Tschachtli gabriel 7k FR kgs
689 Pecha Vladan 7k CZ TFMi
690 Schendel Birgit 7k DE HH
691 Rusanovskyi Dmytro 7k UA Kyiv
692 Muche Florian 7k DE HH
693 Mandel Philipp 7k DE Jena
694 Dittmann Jenny 7k DE KI
695 Grotepass Christoph 7k DE E
696 Lindholm Joakim 7k SE Big
697 Rieger Marc_Oliver 7k DE TR
698 Klaudis Benedikt 7k CZ APra
699 Nina Prudova 7k RU 77Mo
700 Wiedner Marcel 7k DE BZ
701 Werner Peter 7k DE UL
702 Podpera Milos 7k CZ APWS
703 Fink Gabriel 7k DE B
704 Derrien Luc 7k FR 35Re
705 Donle Michaela 7k DE P
706 Salo Aura 7k FI eGo
707 Kushnir Roman 7k UA Rivn
708 Krentz Tony 8k DE HL
709 Ringel Juergen 8k DE A
710 Koskivaara Olli 8k FI Haya
711 Andre Simon 8k ES Gast
712 Steffensen Michael 8k DK OGK
713 Kirch Daniel 8k DE BN
714 Vasova Dita 8k CZ APmG
715 Averty Benoit 8k FR 35Re
716 Anderson Elisabeth 8k AT Go7
717 Schröter Georg 8k DE Dresden
718 Rueten-Budde Doerte 8k DE HH
719 Likosar Valentin 8k SI Krnj
720 Malko Yaroslav 8k UA Rivn
721 Chizuko Sento 8k JP Toky
722 Margaryan Sofya 8k AM Armen
723 Furuyama Michiyo 8k JP Suit
724 Wal Henk_van_der 8k NL Leid
725 Menendez Alejandro 8k ES NamB
726 Krajnov Jaroslav 8k RU 77Mo
727 Finkelnberg Hans 8k NL Leid
728 Okawa Atsuko 8k JP Mori
729 Riedeman Marcel 9k NL Delf
730 Symonenko Viktoriia 9k UA Kyiv
731 Zimmer Michael 9k DE EMD
732 Ganeeva Gulya 9k NL Delf
733 Hubert Keiko 9k FR 75Op
734 Ridley Patrick 9k GB Ches
735 Vonsovsky Jakub 9k CZ Brno
736 Sheredeko Heorhii 9k UA Kyiv
737 Odobasic Drazen 9k HR Lipo
738 Sajvaldová Zuzana 9k CZ Brno
739 Morozova Svetlana 9k RU 50Vi
740 Medak Mirta 9k HR Zagr
741 Papazoglou Jean-Yves 9k FR 31To
742 Durik Juraj 9k SK Brat
743 Chen Yikuan 9k CH ER
744 Krotovych Oleh 9k CZ APra
745 Škrle Jan 9k CZ ATea
746 Masarovic Julius 9k SK Brat
747 Nørgaard Finn 9k DK OGK
748 Defer Tristan 9k CZ Brno
749 Skuppin Lara 9k DE BN
750 Rusanovskyi Yevhen 9k UA Kyiv
751 Schwede Robert 9k DE
752 Bukovska Anezka 10k CZ APmG
753 Pitchford Anthony 10k GB Ches
754 Olexa Igor 10k SK Kosi
755 Ge Yao 10k CN Beij
756 Negri Ekaterina 10k RU 77Mo
757 Freeman Edward 10k GB Bmhm
758 Swiatkowska Ewa 10k PL Wars
759 Breitenbauch Gudrun 10k DE HH
760 Wolf Ramona 10k DE H
761 Hallamaa Malviina 10k FI YliG
762 Melkes Ondrej 10k CZ Brno
763 Severing Fenja 10k DE KI
764 Severing Lynn 10k DE KI
765 Alexander Casey 10k unknown Arun
766 Girard Elise 10k FR 48AL
767 Adamek Jakob 10k AT Go7
768 Zacek David 10k CZ APWS
769 Durand Tudual 10k FR 34Mo
770 Margaryan Anahit 10k AM Armen
771 Huang Jinsheng 10k CN
772 Chizuru Sakai 10k JP
773 Lebon Joffrey 10k FR GRAUG clermont
774 van Dijk Steven 10k NL Goud
775 Caers Bart 10k BE Geel
776 Takeuchi Mieko 11k JP Toky
777 Malkiewicz Wojciech 11k PL Toru
778 Cafourek Petr 11k CZ APmG
779 Waczulikova Kristina 11k SK Brat
780 Marz Ferdinand 11k DE J
781 Kopáček Petr 11k CZ
782 Pelekh Vitalii 11k UA Rivn
783 Posset Jorit 11k AT Go7
784 Soukup Jinřdich 11k CZ ATea
785 Misak Vojtech 11k CZ APWS
786 Marconi Anna 11k IT Udin
787 Freiburghaus Sandra 11k CH Thun
788 Giurin Stefano 11k IT Rave
789 Gavigan Gerry 11k GB SLon
790 Arsentjev Andrej 11k RU 77Mo
791 Kübler Joschka 11k DE HH
792 Mramorov Mikhail 11k RU 77Mo
793 Gysson Jyrgen 11k EE Tart
794 Donner Lela 11k DE B
795 Bővízné Detre Judit 12k HU Szfv
796 Kubita Mikulas 12k CZ APWS
797 Breitsprecher Julia 12k AT Go7
798 Doyle Carol 12k IE Dubl
799 Fricheteau Catherine 12k BE Pantin
800 Bashforth Stephen 12k GB Leic
801 Ličytė Janina 12k LT Viln
802 Medak Robert 12k HR Zagr
803 Gulasi Josef 12k CZ Plze
804 Siivola Sinikka 12k FI Bosh
805 Podpěrová Anna 12k CZ APWS
806 Kullik Bettina 12k DE SN
807 Dvoracek Mikolas 12k CZ MJes
808 Soligon Diego 13k NL Utre
809 Schomberg Jan 13k DE MEE
810 Caliebe Frauke 13k DE KI
811 Miyama Masako 13k JP Sai
812 Classen Wolfgang 13k DE
813 Jumelin Macha 13k FR Lorient
814 Atanasiu Ruxandra 13k RO Bucu
815 Skala David 13k CZ EPar
816 Ito Keiko 13k JP Nhk
817 Slusarczyk Karolina 13k PL Wars
818 Ober Felix 13k DE
819 Malkiewicz Cezary 13k PL Toru
820 Toyonaga Toshiyuki 14k JP Ouji
821 Hashimura Keiko 14k JP Kans
822 Odobasic Branko 14k HR Lipo
823 Wegiel Magdalena 14k PL Warsaw
824 Pines Bar 14k IL Hai
825 Goloubkov Alexandra 14k FR 13Ma
826 Rieger Angelika 14k DE TR
827 Csizmadia Viktoria 14k HU BuPe
828 Audouard Simon 15k FR 13Ma
829 Iwamoto Yuriko 15k JP
830 Riedeman Emil 15k NL Delf
831 Stalinski Sven 15k DE B
832 Strelec Petr 15k CZ APra
833 Syrachev Vladimir 15k RU 16Kz
834 Li Yizhi 15k CN Beij
835 Xie Jianmei 15k CN Beij
836 Hrbkova Marta 15k CZ APmG
837 TOMOKIYO Constance-Mutsuko 15k FR 75Pa
838 Sedgwick Owen 15k CA Toro
839 Kocheganov Viktor 15k RU 52NN
840 Wang Yunfang 15k CN Beij
841 Neubert Philipp 15k DE L
842 Derrien Christele 15k FR 35Re
843 Donle Isabel 15k DE P
844 Krajnov Alexander 15k RU 77Mo
845 Collard Carlos 15k FR 67SE
846 Igel Carsten 16k DE PB
847 Nitsch Bruno 16k DE EMD
848 Schweitzer Johannes 16k DE W
849 Breyer Bernd Theodor 16k AT Go7
850 Fárek Martin 16k CZ
851 Szychowiak Marianna 16k PL Bydg
852 Bailey Pauline 16k GB Arun
853 Kondo Kimiyo 16k JP Toky
854 Defer Leon 16k CZ Brno
855 Khudoleeva Olga 16k RU 77Mo
856 Wang Mei 16k DE TR
857 Ipsen Beate 17k DE Hamb
858 Dvorackova Eva 17k CZ MJes
859 Schramm Christina 17k DE KI
860 Nakamura Hisako 17k JP
861 Stelbacky Mojmir 17k SK Kosi
862 Defer Thierry 17k CZ Brno
863 Thomas Merk 17k DE HH
864 Tamura Kiyo 17k AU
865 Bohatyrenko Yelyzaveta 17k UA Kyiv
866 Kroupa Pavel 18k CZ Brno
867 Hrbek Michal 18k CZ APmG
868 Sedgwick Alice 18k CA Toro
869 Sanada Fumi 18k JP Kans
870 Alimova Olga 18k MD Beij
871 Oesch Luca 18k CH Lau
872 Hilgenbos Qiang 18k NL Amer
873 Nakamura Mieko 18k JP Yok
874 Gardowsky Angelika 18k AT Go7
875 Arffman Riina 18k FI YliG
876 Medak Stjepan 19k HR Zagr
877 Saltarelli Antoine 19k FR 21Di
878 Hensel Christiane 19k DE BN
879 Devouassoux Fleur 19k FR 73Ch
880 Kunath Heidi 19k DE BZ
881 Ono Nobuko 20k JP Osak
882 Dvoracek Alexandr 20k CZ MJes
883 Mombaecher Enno 20k DE Hamb
884 Germer Sascha 20k DE
885 Durand Laouen 20k FR 34Mo
886 Jirusova Anezka 20k CZ Blan
887 Li Jingna 20k CN Beij
888 Yu Meng 20k SE Bot
889 Vavrich Adam 20k CZ
890 Peres Aurelie 20k FR 63Ce
891 Jin Mattias 20k SE Bot
892 Luochen Liang 20k CN Beij
893 Ekstroem Elisabeth 20k SE Bot
894 Pylypchuk Arsen 20k UA Rivn
895 Rogers John 20k GB Card
896 Komoto Keiko 20k JP Toky
897 Pang Andy 20k CH
898 Burzo Diana 20k RO KiseiBM
899 Brockman Tiia 20k FI Oulu
900 Stobiecki Bartłomiej 20k PL Lodz
901 Stelbacka Dominika 20k SK Kosi
902 Suslik Branislav 20k SK xxx
903 Hebsacker Hannah 20k DE Hamburg
904 Palencarova Alena 20k SK Kosi
905 Stelbacka Martina 20k SK Kosi
906 Stránská Markéta 20k CZ APWS
907 Alimov Andrei 20k MD
908 Shen Zhixing 20k CN Shan
909 Yanbukhtina Nailya RU EGC 2016 Organizing Committee
910 Li Yondong CN Shan
911 Chu Fong HK
912 Ebbesen Elke DE Hamb
913 Zhu Fang CN Hong
914 Yang Junqing CN
915 Trenkler Gerhard AT
916 Antonenko Liudmila RU EGC 2016 Organizing Committee
917 Sun Ruoying CN
918 Kirill Shevchenko RU
919 Ren Jing CN
920 Lamprecht Bernhard DE Hamb
921 Li Shanshan CN
922 Kitada Chikako JP xxx
923 Marz Leopold DE J
924 Marz Larissa DE J
925 Podperova Radka CZ APWS
926 Bauer Marcus DE
927 Mao Xiaoling CN
928 Sun Ruoying CN
929 Grosser Tomáš CZ
930 Gimat Brigitte DE BS
931 Zhu Le CN
932 Stalinski Felicia DE B
933 Zhao Hongye CN
934 Klein Yvonne DE
935 Volkov Maxim RU
936 Glaude Tom FR 63Ce
937 Stalinski Viktor DE B
938 Li Guangsen CN
939 Volkova Elena RU
940 Bhatti Sameer PK
941 Shi Liangchang CN
942 Zhuchkov Mikhail RU
943 Qian Yi CN
944 Lo Ya-chien TW
945 Graupner Ines DE
946 Draaisma Annegreet NL Venl
947 Xiang Lihua CN
948 Yoshioka Takeo JP Kyot
949 Ilie Sebastian-Leonard RO
950 Averina Maiia RU
951 Katarzyna Szychowiak PL Bydgoszcz
952 Hanečková Radka CZ
953 Bu Ming CN
954 Liu Tong CN