59th WeiqiTV European Go Congress Liberec, Czech Republic 25. 7. – 8. 8. 2015

Registered players

Name Rank Country Club Events
1 Zhang Wendong 9p CN
2 Yamashiro Hiroshi 9p JP
3 Muraoka Shigeyuki 9p JP Kansai
4 Kazuhiro Imai 6p JP
5 Hayashi Kozo 6p JP
6 Sakamoto Yasuo 5p JP
7 Han Han 5p CN Beij
8 Guo Juan 5p NL Hilv
9 Zhao Shouxun 5p CN Beij
10 Taranu Catalin 5p RO Bucu
11 Hwang In-seong 8d FR Zur
12 Muraoka Mika 4p JP Kansai
13 Lee Hajin 3p KR
14 Li Cong 3p CN Beij
15 Dinerstein Alexandr 3p RU 16Kz
16 Wang Zheming 3p CN Shan
17 Fan Hui 2p FR 75Op
18 Zhao Baolong 2p CN Beij
19 Wang Xiangyun 2p CN Beij
20 Shigeno Yuki 2p JP
21 Lisy Pavol 1p SK DoSt
22 Surma Mateusz 1p PL Dzim
23 Li Ting 1p AT Wien
24 Cho Yeonwoo 1p KR
25 Jabarin Ali 1p IL TAv
26 Chan Yi-Tien 7d TW Taiw
27 Pop Cristian 7d RO CSRB
28 Shikshin Ilja 7d RU 16Kz
29 Ma Bin 7d CN
30 Kim Young-sam 7d KR BIBA
31 Noguchi Motoki 7d JP 38Gr
32 Mero Csaba 6d HU BuPe
33 Hao Yibo 6d CN Guan
34 Matsumura Naoki 6d JP Yoko
35 Kravets Andrii 6d UA Rivn
36 Fu Yaqi 6d CN Sto
37 Kachanovskyi Artem 6d UA Rivn
38 Debarre Thomas 6d FR 67SE
39 Šilt Ondřej 6d CZ KGYC
40 Simara Jan 6d CZ KVaS
41 Bogatskyy Dmytro 6d UA Kiev
42 Bajenaru Dragos 6d RO Bucu
43 Westhoff Gerald 6d NL
44 Sankin Timur 6d RU 77Mo
45 Mitic Dusan 6d RS NiSt
46 Drean-Guenaizia Benjamin 6d FR 29Co
47 Liu Wenbo 6d CN Shan
48 Podpera Lukas 6d CZ APWS
49 Shen Chih Hao 6d TW
50 Huang Yi-Feng 6d TW None
51 Qiu Wei 6d CN Shan
52 Blomback Fredrik 6d SE Stoc
53 Lin Viktor 6d AT Gote
54 Yao Cheng 6d CN Tian
55 Burzo Cornel 6d RO BaMa
56 Surin Dmitrij 6d RU 78SP
57 Le_Calve Tanguy 6d FR 44Na
58 Kraemer Lukas 6d DE BN
59 Tsukamoto Toshimitsu 6d JP
60 Suzuki Tsuneyuki 5d JP xxx
61 Obenaus Johannes 5d DE B
62 Zhurakovskyi Bohdan 5d UA Rivn
63 Jasiek Robert 5d DE B
64 Fang Cao 5d CN Beij
65 Cheburakhov Andrej 5d RU 77Mo
66 Donzet Frederic 5d FR Panda
67 Palant Michael 5d DE B
68 Lidor Jonathan 5d IL TAv
69 Kato Takehiko 5d JP Fuj
70 Eijkhout Michiel 5d NL Leid
71 Habu Koichiro 5d PL Krak
72 Siivola Matti 5d FI HGK
73 Huang Zhenyang 5d CN
74 Yang Jun 5d CN Xian
75 Yoshihara Kazuo 5d JP Chib
76 Luo Gang 5d CN Beij
77 Kurita Shigeru 5d JP Toky
78 Hayashi Eiji 5d JP
79 Kovaleva Natalia 5d RU 74Ch
80 Campagnie Remi 5d FR 35Re
81 Li Gangyi 5d CN Xian
82 Spiegel Lothar 5d AT Gote
83 Welticke Jonas 5d DE BN
84 Kruml Ondrej 5d CZ Brno
85 Papazoglou Benjamin 5d FR 35Re
86 Gao Gao 5d CN Beij
87 Wang Shifang 5d CN Harb
88 Li Yue 5d CH Zuri
89 Serban Mihai_Valentin 5d RO Cluj
90 Ge Yuhong 5d CN Beij
91 Fenech Antoine 5d FR 67SE
92 Danek Vladimir 5d CZ
93 Ishida Masayuki 5d JP HoseiU
94 Fionin Grigorij 5d RU 78SP
95 Fang Yunfan 5d CN Guan
96 Eerbeek Alexander 5d NL Vink
97 Nyyssonen Juuso 5d FI YliG
98 Tongyu Wang 5d CN YangShuang
99 Mutabzija Zoran 5d HR Zagr
100 Prokop Jan 5d CZ SRic
101 Yoshida Takao 5d JP Toky
102 Ditzhuijzen Zeno_van 5d NL Utre
103 Sedgwick James 5d CA Toro
104 Liu Zhengqi 5d CN Beij
105 Rehm Robert 5d NL Amst
106 Halchenko Mykhailo 5d UA Kyiv
107 Sora Sorin Adrian 4d RO Crav
108 Gong Xiaoyu 4d CN Zhej
109 Mizuuchi Chihiro 4d JP Yok
110 Nakamura Makoto 4d JP
111 Radmacher Bernd 4d DE MEE
112 Siukola Mikko 4d FI YliG
113 Yang Yi 4d CN Beij
114 Yatsenko Dmytro 4d UA Kyiv
115 Imamura-Cornuejols Toru 4d FR 38Gr
116 Laatikainen Vesa 4d FI eGo
117 Karadaban Denis 4d FR 38Gr
118 Liu Xinyu 4d CN Beij
119 Bővíz Dominik 4d HU Szfv
120 Hamrah Schayan 4d AT Ebisu
121 Zhang Wentian 4d CN Beij
122 Salignon Jerome 4d FR 38Gr
123 Verhagen Rudi 4d NL Ensc
124 Park Myong Soo 4d KR Seo
125 Poltronieri Bruno 4d GB WarU
126 Stauder Leon 4d DE LU
127 Ohlenbusch Arne Steen 4d DK Hor
128 Sato Toshio 4d JP
129 Huang Heyang 4d CN Beij
130 Budig Stefan 4d DE HH
131 Bogdanov Viktor 4d RU 10Pt
132 Wolter Bernd 4d DE B
133 Budahn Michael 4d DE B
134 D'Bel Suzanne 4d MY Toky
135 Wu Johnson Chao-Han 4d TW
136 Liang Zhijie 4d CN Beij
137 Nevala Mikko 4d FI OGP
138 Yumoto Tetsuya 4d JP
139 Guo Chengqing 4d CN Hang
140 Welter Marlon 4d DE GOE
141 Lieberum Christopher 4d DE GOE
142 Kimura Hiroshi 4d JP xxx
143 Zémor Gilles 4d FR 33Bo
144 Jipp Thomas 4d DE HH
145 Jankovic Zoran 4d RS KGRa
146 Pristupa Pavel 4d RU 70To
147 Komoto Tadashi 4d JP Toky
148 Huang Aja 4d GB Lndn
149 Kostka Ivan 4d CZ TFMi
150 Berben Tobias 4d DE HH
151 Tseng Chi-Yang 4d TW Nckugo
152 Kanazashi Tatsuo 4d JP
153 Fujino Kenji 4d JP Toky
154 Kaper Erik 4d NL Amst
155 Savo Jesse 4d FI Haya
156 Lechasseur Jean-Sébastien 4d CA Biba
157 Ismail-Akhunov Agzam 4d RU 77Mo
158 Paga Pierre 4d GB Cegc
159 Kikuta Yoshimasa 4d JP
160 You Xiaochuan 4d CN Beij
161 Seibt David 4d DE B
162 Li Zheng 4d CN Tian
163 Lu Meng 4d DE MS
164 Michaeli Tal 4d IL TAv
165 Shoji Tadao 4d JP
166 Akiba Shunichi 4d JP
167 Li Chenlai 4d CN Jiangsu
168 Kay Andrew 4d GB Bmhm
169 Frejlak Stanislaw 4d PL Wars
170 Yoshida Michito 3d JP
171 Urabe Yoshimichi 3d JP Kama
172 Giedrojč Krzysztof 3d PL
173 Pace Alessandro 3d IT BIBA
174 Cipra Petr 3d CZ MJes
175 Lextrait Cesar 3d FR 13Ma
176 Knauf Torsten 3d DE KI
177 Dubakovic Dragan 3d RS KGRa
178 Lee Semi 3d FR 38Gr
179 Pitrop Alexandru-Petre 3d RO Boto
180 Blanchard Benjamin 3d FR 75Ju
181 Riedeman Dick 3d NL Delf
182 Granger Alban 3d FR 35Re
183 Yang Luoyi 3d CN Shen
184 Avram Laura 3d RO Bist
185 Stankovic Mijodrag 3d RS NiSt
186 Iugulescu Sergiu_Dan 3d RO CSRB
187 Marz Michael 3d DE J
188 Heshe Thomas 3d DK Kolding
189 Na Cong Chuan 3d CN
190 Kuehner Christian 3d DE MZ
191 Akiya Tatsushi 3d JP
192 Engels Andre 3d NL Eind
193 Marz Manja 3d DE J
194 Meemken Kai 3d DE Bayreuth
195 Ohlenbusch Soeren 3d DK Oden
196 Khudoleev Artem 3d RU 77Mo
197 Poon Szeming 3d CN Hong
198 Kitada Toshiyuki 3d JP xxx
199 Shen Yao 3d CN Shan
200 Lips Fabien 3d FR 75Al
201 Bouwman Gelmer 3d NL Delf
202 Salo Tuomo 3d FI eGo
203 Zhao Ruiliang 3d CN Shanghai
204 Batraev Vladimir 3d RU 63To
205 Sawada Susumu 3d JP Saga
206 Ota Nobuhisa 3d JP
207 Sun Sai 3d CN Beij
208 Jacimovic Mihailo 3d RS KGRa
209 Shakhov Kim 3d RU 77Mo
210 Peng Zizhou 3d CN Sichu
211 Wang Bengang 3d CN Shan
212 Beggerow Joachim 3d DE BS
213 Sannes Paal 3d NO Oslo
214 Csizmadia Gyorgy 3d HU BuPe
215 Ota Akihiko 3d JP
216 Trinks Daniela 3d DE B
217 Hubert Jerome 3d FR 75Op
218 Tamura Akira 3d AU Bris
219 Zhou Runtao 3d CN Shan
220 Knauf Barbara 3d DE K
221 Asano Itaru 3d JP
222 Kettenring Thomas 3d DE M
223 Kouba Petr 2d CZ APWS
224 Arlander Markus 2d FI
225 Karaerkek Kerem 2d TR Ank
226 Kachanovskyi Mykhailo 2d UA Rivn
227 Schreiber Timo 2d DE B
228 Baker Lucas 2d CH Zuri
229 Uchikune Koichi 2d JP Izu
230 Digard Martin 2d FR 75Al
231 Tanaka Masao 2d JP
232 Dubiel Marika 2d NL Amvn
233 Nishijima Akira 2d JP
234 Sambale Bernd 2d DE L
235 Lee Heng-Chen 2d TW Taiw
236 Umemoto Keizo 2d JP
237 Hashiguchi Issei 2d JP Osak
238 Winkler Michael 2d AT Wien
239 Lajunen Pekka 2d FI HGK
240 Frangi Manuel 2d FR 06Ni
241 Vazquez Oscar 2d ES NamB
242 Hanevik Severin 2d NO Berg
243 Arsinoaia Viorel 2d RO Tims
244 Inigo Yanez Pierre 2d FR 30Al
245 Dumont Louis 2d FR 92An
246 Walde Tashi 2d DE BN
247 Kachyna Ondrej 2d CZ Brno
248 Chen Longteng 2d FR 38SE
249 Iguchi Hiromasa 2d JP Toky
250 Schuurink Ivo 2d NL Arnh
251 Heikkinen Arto 2d FI YliG
252 Weber Helmut 2d DE BN
253 Sakai Fujikazu 2d JP Toky
254 Forstenlehner Michael 2d AT Linz
255 Sugime Masanao 2d JP Obih
256 Noguchi Hidenori 2d JP Zush
257 Lee Hsuan-Ju 2d TW Taiw
258 Gorzhaltsan Vladimir 2d RU 78SP
259 Bantla Chafiq 2d DE DIN
260 Mirka Jakub 2d CZ Plze
261 Maula Anttoni 2d FI YliG
262 Snidal Bronislav 2d CZ TOst
263 Nakagawa Masahito 2d JP Zush
264 Grzeschniok Anton 2d DE F
265 Pittner Arved 2d DE B
266 Hjartnes Tomas 2d NO Berg
267 Hauenstein Andreas 2d US PaAl
268 Metta Carlo 2d IT Pisa
269 Uesaka Susumu 2d JP Toky
270 Kondo Shiro 2d JP Toky
271 Jensen Finn 2d DK OGK
272 Romeika Ernestas 2d LT Kaun
273 clergue olivier 2d FR 13Ma
274 Daimon Rokuro 2d JP
275 Zaleskas Vladas 2d LT Kaun
276 Zandveld Peter 2d NL Amst
277 Heikkinen Juho 2d FI Pogo
278 Olsson Ulf 2d SE Gote
279 Cao Ngoc-Trang 2d FR 67SE
280 Uchida Minoru 2d JP Yoko
281 Boehme Janine 2d DE BZ
282 Hyodo Susumu 2d JP Kaw
283 Snidal Bronislav 2d CZ TOst
284 Li Haohan 2d CN 31To
285 Sekiguchi Kiyoshi 2d JP Yoko
286 Zakharzhevskyy Andriy 2d UA Roma
287 Hanusch Gerd 2d DE M
288 Harada Katsusuke 2d JP
289 Leung Joanne 2d GB NoCb
290 Cornuejols Dominique 1d FR 38Gr
291 Suzuki Shozo 1d JP Tsu
292 Sora Adelina 1d RO Crav
293 Prince Nicholas 1d CA Hami
294 Zingoni Alberto 1d IT Fire
295 Zhou Hong 1d CN Guan
296 Au Ming 1d NL DHaa
297 Schomberg Niels 1d DE MEE
298 Aussibal Gabriel 1d FR 67SE
299 Ruse Victor 1d DE Himmelsturmer
300 Zellerer Harald 1d NL Amst
301 Aubelle Flavien 1d CH Ishi
302 Ezoe Fumiomi 1d JP Sapp
303 Jordan Daniel 1d DE OL
304 Mex Gerd 1d DE Wil
305 Guo Naichun 1d DE DA
306 Baaran Jens 1d DE BS
307 Neumann Norbert 1d DE B
308 Huang Ying 1d CN
309 Nakano Yoshinori 1d GB Bmhm
310 Yoshikai Keiichi 1d JP
311 Manning Toby 1d GB Leic
312 Gauthier Henri 1d FR 21Di
313 Seres Julia 1d HU Fot
314 Es Martin_van 1d NL Heer
315 Roads Francis 1d GB Wans
316 Poliak Miroslav 1d SK Brat
317 Hanebeck Nils 1d DE KI
318 Furjanic Lovro 1d HR Karl
319 Trippel Lorenz 1d CH Zur
320 Takeda Hideo 1d JP
321 Valkonen Jouni 1d FI Haya
322 Goncalves Simao 1d LU Luxe
323 Li Bo 1d CN 78SP
324 Wandel William 1d NL Amst
325 Tecchio Pierre 1d FR 63Ce
326 Pennanen Juho 1d FI Yigo
327 Ipsen Sven-Olaf 1d DE HH
328 Šimůnková Martina 1d CZ Jabl
329 Law Yu_Kai 1d DE TR
330 Nakamura Hiromasa 1d JP Gora
331 Meyer Jürgen 1d DE RE
332 Jiruse Jaroslav 1d CZ Blan
333 Cieplý Aleš 1d CZ
334 Tadeáš Berkman 1d CZ Usti
335 Krogt Harry_van_der 1d NL Leid
336 Nikula Janne 1d FI YliG
337 Samukawa Tadashi 1d JP
338 Sgaravatti Niccolo 1d IT Pado
339 Johansson Kim 1d SE Big
340 Gaultier Astrid 1d FR 33Bo
341 Grigoriu Elian Ioan 1d RO Galt
342 Saering Patrick 1d DE OS
343 Mochida Takeshi 1d JP Sapp
344 Haga Sverre 1d NO Oslo
345 Pitters Patrick 1d DE FL
346 Gudmundsson Hallbjorn 1d IS Reyk
347 Stoehr Marc 1d SE Stockholm
348 Or Yahel 1d IL TAv
349 Izaki Masao 1d JP Kyot
350 Nakayama Yoshitaka 1d JP Kaom
351 Koch Colin-Marius 1d DE GOE
352 Miyajima Kuniaki 1d JP Kyo
353 Fang Fang 1d CN Guan
354 Norvio Eerik 1d FI YliG
355 Schmidt Jakob 1d DE MR
356 Sanet Joel 1d US Mia
357 Goettsche Thomas 1d DE B
358 Goebl Vaclav 1d CZ
359 Raumann Frederik 1d DE D
360 Praz Sylvain 1d CH Neu
361 Bartova Jitka 1d CZ APra
362 Silles Marco 1d DE BN
363 Matsuo Masaki 1d JP Toyo
364 Tappe Jochen 1d DE DA
365 Knippel Arnaud 1d FR 76Ro
366 Verhagen Ronald 1d NL Almere
367 Zhang Hui 1d CN Central London Go Club
368 Dicá Vladimír 1d CZ BecNTep
369 Hageman Ger 1d NL Utre
370 Milosevic Aleksandar 1d RS BGgo
371 Pankoke Jens 1d DE OL
372 Codrin Vasiloanca 1d RO C.S.ATARI
373 Mramorov Andrej 1k RU 77Mo
374 Kleczkowska Klaudia 1k PL Olsz
375 Tsukamoto Kazuo 1k JP Toky
376 Guenther Benjamin 1k DE B
377 Kittlitz Adrian 1k DE ED
378 Kirch Florian 1k DE ER
379 Brockman Marko 1k FI OGP
380 Scheuplein Vivian 1k DE DA
381 Yonemura Nobumasa 1k JP Toky
382 Jadron Milan 1k SK Brat
383 Šodek Dalibor 1k CZ TFMi
384 Berghoff Sebastian 1k DE HH
385 Warkentin Eric 1k FR 59Li
386 Bensel Rolf 1k DE DT
387 Waschipky Robert 1k DE L
388 Sampedro Juan 1k ES NamB
389 Saito Osamu 1k JP Japan E-mail
390 Countcham Prakash 1k FR 92Bo
391 Sato Hikaru 1k JP
392 Heuer Falk 1k DE OS
393 Mečíř Ladislav 1k CZ Libe
394 Palmers Christian 1k AT Ebi
395 Wilken Volker 1k DE HH
396 Chladkova Tereza 1k CZ TFMi
397 Zilberberg Viktor 1k RU 52NN
398 Hadlich Uwe 1k DE B
399 Karttunen Reino 1k FI eGo
400 Sergeant Yves 1k FR 75Op
401 Racz Thomas 1k DE
402 Izaki Yaeko 1k JP Kyot
403 Ammermann Christoph 1k DE Ulm
404 Pittner Thomas 1k DE B
405 Michal Timko 1k CZ APWS
406 Ohlenbusch Birgit 1k DE KI
407 Riedl Christian 1k DE BT
408 Czernia Rafael 1k DE W
409 Kehmann Hartmut 1k DE HB
410 Zhang Shuotong 1k CN
411 Pillon Thibault 1k CH Neu
412 Koehler Axel 1k DE B
413 Poerschke Chris 1k DE HD
414 Cockburn Michael 1k GB StAl
415 Kadotani Naoto 1k JP Toky
416 Lamprecht Martin 1k DE KI
417 Haga Erik_Nilsen 1k NO Oslo
418 Niemi Antti 1k FI YliG
419 White Michael 1k FR 76Ro
420 Zubalik Michal 1k CZ TFMi
421 Haas Richard 1k DE DA
422 Huang Yicheng 1k CN
423 Avenel Augustin 1k FR 63Ce
424 Luethke Hans-Eckart 1k DE SN
425 Rousseau Clement 1k FR 69Ly
426 Pongracz Gregory 1k US gotham go club
427 Csizmadia Robert 1k HU BuPe
428 Wirthmann Benjamin 1k DE F
429 Hensel Rainer 1k DE BN
430 Scott Lisa 1k US
431 Koller Thomas 1k CH Zur
432 Matsunaga Kiyoshi 1k JP Toky
433 Osamu Saito 1k JP
434 Ries Vilem 2k CZ APra
435 Neubauer Peter 2k AT Gote
436 Loiseau Hugo 2k FR 75Ju
437 Mallik Darrell 2k NL Amst
438 Adelsberger Christoph 2k DE KN
439 Moudrik Josef 2k CZ APra
440 Berthomier Frederic 2k FR 75Al
441 Grimm Kirsten 2k DE FR
442 Martinelli Alessandro 2k IT Roma
443 Moldovan Christian 2k DE E
444 Novik Mikhail 2k EE Tart
445 Mori Kaoru 2k JP Toky
446 Hartmann Kirsten 2k DE BN
447 Vannieuwenhuyse Joost 2k BE Antw
448 Donzet Cecile 2k FR 75Al
449 Hricova Jana 2k CZ APmG
450 Cano Alain 2k FR 91Or
451 Waczulik Juraj 2k SK Brat
452 Xu Meide 2k DE GOE
453 Fenech Albert 2k FR 67SE
454 Kostka Hans 2k DE M
455 Urban Andreas 2k DE B
456 Sokolowsky Bernd 2k DE ER
457 Averous Christophe 2k FR 67SE
458 Masson Lucie 2k FR 22La
459 Kylmaenen Kai 2k SE Stoc
460 Landskron Burkhard 2k DE GP
461 Messerschmidt Reinhardt 2k ZA Bris
462 Jacobsen Manuel 2k DE HH
463 Rueten-Budde Jan 2k DE HH
464 Goerss Michael 2k US Ariz
465 Bourhis Francois 2k FR 75Al
466 Artesi Stefano 2k IT Trie
467 Ito Seiichi 2k JP Chor
468 Sakashita Satoshi 2k JP Toky
469 Plikk Michael 2k NO Oslo
470 Caha Frantisek 2k CZ APWS
471 Walvisch Demian 2k BE Antw
472 Tsujigaki Kenji 2k JP Kyo
473 Baudis Petr 2k CZ APra
474 Effenberg Alfred 2k AT Wien
475 Schirmer Leo 2k DE xyz
476 Chen Yifei 2k CH ER
477 Harvey Helen 2k GB Manc
478 Maltere Julien 2k FR 75Al
479 Zoetzsche Hans 2k DE L
480 Galunov Jakov 2k IL HAI
481 De_Francesco Leonardo 3k IT Roma
482 Oka Isamu 3k IT Fire
483 Kunisch Wulf 3k DE H
484 Crubellier Etienne 3k FR 63CE
485 Schomberg Karen 3k DE MEE
486 Stiassny Martin 3k SE Leksand
487 Runge Niels 3k NL Cule
488 Vannier Luc 3k FR 31To
489 Akaike Keiko 3k JP Toky
490 Popova Marina 3k RU 77Mo
491 Vielfaure Charlotte 3k FR 07Au
492 Tozser Imre 3k HU Salg
493 Desjobert Jean-Marie 3k FR 35Re
494 Kondo Kazumi 3k JP Kiri
495 Sonnenberger Joerg 3k DE HRO
496 Schimmel David 3k DE DD
497 Cherestes Andrei 3k RO
498 Mori Toshiya 3k JP Chi
499 Yoshino Sadayoshi 3k JP Sait
500 Blom Jaap 3k NL Leid
501 Hrbek Stepan 3k CZ APmG
502 Hessing Piet 3k DE B
503 Zabirov Innokentij 3k RU 77Mo
504 Daverkausen Bernd 3k DE B
505 Moorer Donald 3k NL Gron
506 Tomsu Adriana 3k CZ TFMi
507 Vápenka Petr 3k CZ
508 Bouwman Gerard 3k NL Sall
509 Luber Tomáš 3k CZ TOst
510 Pylypchuk Andrii 3k UA Rivn
511 Qiu Xin 3k CN Shan
512 Severing Ingo 3k DE KI
513 Takeno Yusuke 3k JP
514 Kobayashi Takashi 3k JP Osak
515 Muehl Desiree 3k DE Wien
516 Richter Uwe 3k DE FT
517 Wilhelem Hugues 3k FR 75Al
518 Imiya Teruo 3k JP Yoko
519 Mourik Henk 3k NL Amst
520 Sultanbekov Damir 3k RU 02Uf
521 Arsentjev Egor 3k RU 77Mo
522 Walraet Matthieu 3k FR 75Pa
523 Parton Maurizio 3k IT Pisa
524 Draaisma Henk 3k NL Venl
525 Waelde Simone 3k DE DA
526 Calon Ruben 3k NL Eind
527 Wen George 4k GB
528 Harvey Martin 4k GB Manc
529 Finke Martin 4k NL Utre
530 Palencar Ladislav 4k SK Kosi
531 Schulz Dominique 4k DE B
532 Eifinger Michael 4k DE MZ
533 Huyshe Roger 4k GB Shre
534 Havik Tamara 4k NL DHaa
535 Danek Michal 4k CZ Apra
536 Kaniuk Geoff 4k GB Camb
537 Aoyama Hisae 4k JP
538 Rouquette Gregory 4k FR 06Ni
539 Weigmann Arved_Ben_Gerhard 4k DE P
540 Ohlenbusch Marit 4k DK Hor
541 Bohm Stanislav 4k CZ TOst
542 Vrablik Jan 4k CZ APra
543 Blek Dominik 4k PL Toru
544 Sakurai Ikuma 4k AT Go7
545 Kares Ondrej 4k CZ MJav
546 Nozar Mikulas 4k CZ Brno
547 Wagner Gabriel 4k DE TR
548 Boyen Kris 4k BE Leuv
549 Xu Ling 4k DE HH
550 Šturm Tomáš 4k CZ TOst
551 Dejouhanet Christophe 4k FR 22La
552 Szychowiak Wojciech 4k PL Bydg
553 Krajnov Anton 4k RU 77Mo
554 Hilgenbos Wim-Jan 4k NL Amer
555 Irl Cornelia 4k US PaAl
556 Anderson Christian 4k AT Go7
557 Zimdars Joschka 4k DE Hannover
558 Zemor Solal 4k FR 33Bo
559 Green Jonathan 4k GB Leam
560 Boesze Daniel 4k AT Go7
561 Hebsacker Steffi 4k DE HH
562 Nishiura Keiji 4k JP xxx
563 Malinic Natasa 4k BA Banj
564 Zhang Ailian 4k FR 67SE
565 Junek Martin 4k CZ Brno
566 Solomojchenko Ilja 4k RU 77Mo
567 Braida Vivien 4k FR 94No
568 Runavot Pierre 4k FR 84Av
569 Miroslava Goeblova 4k CZ
570 Takechi Harumi 4k JP Kawa
571 Schweitzer Erik 4k DE W
572 Steinbuch Jonathan 4k DE OS
573 Conradi Paul 4k DE HH
574 Brummelkamp Erik 4k NL Nijm
575 Toutain Jeremy 4k CH Lau
576 Sato Taeko 5k JP Kyot
577 Merk Guido 5k DE HH
578 Pirvu Andreea-Elena 5k RO Brai
579 Kohonen Sari 5k FI eGo
580 Nara Taeko 5k JP Toky
581 Hjartnes Kjetil 5k NO Berg
582 Oravec Ivan 5k SK Brat
583 Roelofs Yvonne 5k NL Utre
584 Sedlacek Jiri 5k CZ APra
585 Bernscherer Christian 5k AT Go7
586 Sapach Oleg 5k RU 78SP
587 Stalinski Emilia 5k DE B
588 Suarez Ivan 5k FR 72Ma
589 Pavelka Antonin 5k CZ Brno
590 Muteki Fumiko 5k JP
591 Bensel Naomi 5k DE DT
592 Dulac Olivier 5k FR 38Gr
593 Oesch Jean-Luc 5k CH Lau
594 Souchay Jean 5k FR 75OB
595 Cherepanov Gleb 5k RU 54No
596 Waczulikova Barbora 5k SK Brat
597 Bolander Jacob 5k SE Falu
598 Crispien Ilona 5k DE Tue
599 Gavrilov Oleg 5k RU 78SP
600 Tobias Jiri 5k CZ Brno
601 Qiu Xu 5k CN Shan
602 Kraus Carsten 5k DE PF
603 Bailey Stephen 5k GB Arun
604 Mezin Savva 5k RU 77Mo
605 Jansky Dusan 5k CZ APmG
606 Vasa Vojtech 5k CZ APmG
607 Van_Nyen Roel 5k BE Antw
608 Podbiol Krzysztof 5k PL Chor
609 Andreas Ebert 5k DE
610 Hoedtke Matthias 5k DE HL
611 Gajdos Chantal 5k FR 63Ce
612 Nemčok Michal 5k CZ TFMi
613 Kouba Zdenek 5k CZ APWS
614 Richard Sylvain 5k FR 44MN
615 Jourdan Marc 5k FR 75Al
616 Pilet Arnaud 5k CH TdP
617 Durand Briac 5k FR 34Mo
618 Limbach Yvonne 5k DE B
619 Samajova Kamila 5k CZ TOst
620 Hrušková Jana 5k CZ TOst
621 Zhu Tian Rong 5k CA CamU
622 Thoerner Vanessa 5k DE GT
623 Chauvin Christian 5k FR Lisb
624 Wegiel Ireneusz 5k PL Wars
625 Bink Fons 5k NL Eind
626 Tomek Vitezslav 5k CZ TFMi
627 Petrashevska Nika 5k UA Kyiv
628 Husmann Patrick 5k DE B
629 Schultze Achim 5k DE Goettingen
630 Bauma Jiri 5k CZ APra
631 Tomek Vojtech 5k CZ TFMi
632 Medak Damir 5k HR Zagr
633 Tarasenko Svitlana 5k UA Kyiv
634 Willemson Jan 5k EE Tart
635 Rocher Jeremie 5k FR 94Ca
636 Ahrens Ines 5k DE MS
637 Smolarikova Sona 6k SK Kosi
638 Neumann Joachim 6k ES Barc
639 Sanada Takamasa 6k JP Kansai
640 Kubitova Josefa 6k CZ APWS
641 Dvoracek Jindrich 6k CZ MJes
642 Harasimowicz Marcin 6k PL Krak
643 Bővíz László 6k HU Szfv
644 Heinicke Frank 6k DE L
645 Narjes Mieke 6k DE HH
646 Kachanovskyi Volodymyr 6k UA Rivn
647 Durand Adrien 6k FR 44Na
648 Schulz Malte 6k DE HH
649 Bertok Davide 6k IT Trie
650 Kondo Hideki 6k IT Fire
651 Solomojchenko Alexandra 6k RU 77Mo
652 Dankova Lenka 6k CZ APra
653 Arsinoaia Ioan_Alexandru 6k RO Tims
654 Mauke Andreas 6k DE M
655 Jin James 6k SE Bot
656 Khafizov Andzhej 6k RU 16Kz
657 Moravec Miloslav 6k CZ TOst
658 Kapfer Wolfgang 6k DE Reg
659 Costea Valeria 6k RO Bucu
660 Tawussi Frank 6k DE H
661 Bourquin Laurent 6k FR
662 Mullens Richard 6k GB Lonc
663 Meyer Jan Christian 6k DE H
664 Paar Kurt 6k AT Frau
665 Balduin Kalli 6k DE B
666 Lindner Cindy 6k DE B
667 Bohdanovych Vadym 6k UA Kyiv
668 Fokina Alexandra 6k RU 77Mo
669 Osthaus Martin 6k DE HB
670 Boittin Cedric 6k FR 90Be
671 Graef Danny 6k DE B
672 Csizmadia Miklos 6k HU BuPe
673 Domanski Filip 6k PL Wars
674 Podpera Milos 7k CZ APWS
675 Fink Gabriel 7k DE B
676 Piffel Christopher 7k AT Go7
677 Wiedner Marcel 7k DE BZ
678 Derrien Luc 7k FR 35Re
679 Huber Alexander 7k AT Go7
680 Thao Michael 7k FR 35Re
681 Praus Jan 7k CZ APmG
682 Rocher Mathias 7k FR 69Ly
683 Cassidy John 7k BE Leuv
684 Muche Florian 7k DE HH
685 Schendel Birgit 7k DE HH
686 Stojanovic Voja 7k BE
687 Grotepass Christoph 7k DE E
688 Tschachtli gabriel 7k FR kgs
689 Werner Peter 7k DE UL
690 Salo Aura 7k FI eGo
691 Pecha Vladan 7k CZ TFMi
692 Donle Michaela 7k DE P
693 Klaudis Benedikt 7k CZ APra
694 Mandel Philipp 7k DE Jena
695 Ellenbroek Han 7k NL Utre
696 Kushnir Roman 7k UA Rivn
697 Tranchida Philippe 7k BE Pant
698 Nina Prudova 7k RU 77Mo
699 Horan David 7k GB Ches
700 Janos Radim 7k CZ UDec
701 Hassel Ulf_von 7k DE HLD
702 Marsh Matt 7k GB Shfd
703 Tao Shende 7k DE TR
704 Rusanovskyi Dmytro 7k UA Kyiv
705 Lindholm Joakim 7k SE Big
706 Rieger Marc_Oliver 7k DE TR
707 Dittmann Jenny 7k DE KI
708 Kirch Daniel 8k DE BN
709 Okawa Atsuko 8k JP Mori
710 Finkelnberg Hans 8k NL Leid
711 Likosar Valentin 8k SI Krnj
712 Malko Yaroslav 8k UA Rivn
713 Chizuko Sento 8k JP Toky
714 Schröter Georg 8k DE Dresden
715 Ringel Juergen 8k DE A
716 Wal Henk_van_der 8k NL Leid
717 Andre Simon 8k ES Gast
718 Steffensen Michael 8k DK OGK
719 Margaryan Sofya 8k AM Armen
720 Vasova Dita 8k CZ APmG
721 Averty Benoit 8k FR 35Re
722 Krentz Tony 8k DE HL
723 Menendez Alejandro 8k ES NamB
724 Krajnov Jaroslav 8k RU 77Mo
725 Anderson Elisabeth 8k AT Go7
726 Rueten-Budde Doerte 8k DE HH
727 Furuyama Michiyo 8k JP Suit
728 Koskivaara Olli 8k FI Haya
729 Odobasic Drazen 9k HR Lipo
730 Chen Yikuan 9k CH ER
731 Masarovic Julius 9k SK Brat
732 Durik Juraj 9k SK Brat
733 Riedeman Marcel 9k NL Delf
734 Škrle Jan 9k CZ ATea
735 Schwede Robert 9k DE
736 Skuppin Lara 9k DE BN
737 Ganeeva Gulya 9k NL Delf
738 Sajvaldová Zuzana 9k CZ Brno
739 Morozova Svetlana 9k RU 50Vi
740 Papazoglou Jean-Yves 9k FR 31To
741 Krotovych Oleh 9k CZ APra
742 Vonsovsky Jakub 9k CZ Brno
743 Ridley Patrick 9k GB Ches
744 Symonenko Viktoriia 9k UA Kyiv
745 Sheredeko Heorhii 9k UA Kyiv
746 Zimmer Michael 9k DE EMD
747 Nørgaard Finn 9k DK OGK
748 Defer Tristan 9k CZ Brno
749 Rusanovskyi Yevhen 9k UA Kyiv
750 Hubert Keiko 9k FR 75Op
751 Medak Mirta 9k HR Zagr
752 van Dijk Steven 10k NL Goud
753 Caers Bart 10k BE Geel
754 Melkes Ondrej 10k CZ Brno
755 Huang Jinsheng 10k CN
756 Bukovska Anezka 10k CZ APmG
757 Girard Elise 10k FR 48AL
758 Adamek Jakob 10k AT Go7
759 Chizuru Sakai 10k JP
760 Olexa Igor 10k SK Kosi
761 Margaryan Anahit 10k AM Armen
762 Negri Ekaterina 10k RU 77Mo
763 Swiatkowska Ewa 10k PL Wars
764 Wolf Ramona 10k DE H
765 Lebon Joffrey 10k FR GRAUG clermont
766 Severing Fenja 10k DE KI
767 Severing Lynn 10k DE KI
768 Pitchford Anthony 10k GB Ches
769 Alexander Casey 10k unknown Arun
770 Zacek David 10k CZ APWS
771 Ge Yao 10k CN Beij
772 Durand Tudual 10k FR 34Mo
773 Breitenbauch Gudrun 10k DE HH
774 Freeman Edward 10k GB Bmhm
775 Hallamaa Malviina 10k FI YliG
776 Posset Jorit 11k AT Go7
777 Mramorov Mikhail 11k RU 77Mo
778 Giurin Stefano 11k IT Rave
779 Soukup Jinřdich 11k CZ ATea
780 Takeuchi Mieko 11k JP Toky
781 Freiburghaus Sandra 11k CH Thun
782 Marconi Anna 11k IT Udin
783 Waczulikova Kristina 11k SK Brat
784 Kübler Joschka 11k DE HH
785 Marz Ferdinand 11k DE J
786 Donner Lela 11k DE B
787 Malkiewicz Wojciech 11k PL Toru
788 Gysson Jyrgen 11k EE Tart
789 Misak Vojtech 11k CZ APWS
790 Cafourek Petr 11k CZ APmG
791 Kopáček Petr 11k CZ
792 Pelekh Vitalii 11k UA Rivn
793 Gavigan Gerry 11k GB SLon
794 Arsentjev Andrej 11k RU 77Mo
795 Kullik Bettina 12k DE SN
796 Medak Robert 12k HR Zagr
797 Ličytė Janina 12k LT Viln
798 Dvoracek Mikolas 12k CZ MJes
799 Bővízné Detre Judit 12k HU Szfv
800 Kubita Mikulas 12k CZ APWS
801 Gulasi Josef 12k CZ Plze
802 Siivola Sinikka 12k FI Bosh
803 Podpěrová Anna 12k CZ APWS
804 Breitsprecher Julia 12k AT Go7
805 Doyle Carol 12k IE Dubl
806 Fricheteau Catherine 12k BE Pantin
807 Bashforth Stephen 12k GB Leic
808 Caliebe Frauke 13k DE KI
809 Classen Wolfgang 13k DE
810 Soligon Diego 13k NL Utre
811 Schomberg Jan 13k DE MEE
812 Jumelin Macha 13k FR Lorient
813 Atanasiu Ruxandra 13k RO Bucu
814 Ober Felix 13k DE
815 Malkiewicz Cezary 13k PL Toru
816 Slusarczyk Karolina 13k PL Wars
817 Skala David 13k CZ EPar
818 Miyama Masako 13k JP Sai
819 Ito Keiko 13k JP Nhk
820 Rieger Angelika 14k DE TR
821 Odobasic Branko 14k HR Lipo
822 Wegiel Magdalena 14k PL Warsaw
823 Goloubkov Alexandra 14k FR 13Ma
824 Pines Bar 14k IL Hai
825 Hashimura Keiko 14k JP Kans
826 Csizmadia Viktoria 14k HU BuPe
827 Toyonaga Toshiyuki 14k JP Ouji
828 Derrien Christele 15k FR 35Re
829 Wang Yunfang 15k CN Beij
830 Kocheganov Viktor 15k RU 52NN
831 TOMOKIYO Constance-Mutsuko 15k FR 75Pa
832 Riedeman Emil 15k NL Delf
833 Stalinski Sven 15k DE B
834 Donle Isabel 15k DE P
835 Hrbkova Marta 15k CZ APmG
836 Iwamoto Yuriko 15k JP
837 Krajnov Alexander 15k RU 77Mo
838 Collard Carlos 15k FR 67SE
839 Li Yizhi 15k CN Beij
840 Strelec Petr 15k CZ APra
841 Syrachev Vladimir 15k RU 16Kz
842 Audouard Simon 15k FR 13Ma
843 Xie Jianmei 15k CN Beij
844 Neubert Philipp 15k DE L
845 Sedgwick Owen 15k CA Toro
846 Nitsch Bruno 16k DE EMD
847 Wang Mei 16k DE TR
848 Fárek Martin 16k CZ
849 Khudoleeva Olga 16k RU 77Mo
850 Breyer Bernd Theodor 16k AT Go7
851 Igel Carsten 16k DE PB
852 Szychowiak Marianna 16k PL Bydg
853 Bailey Pauline 16k GB Arun
854 Kondo Kimiyo 16k JP Toky
855 Defer Leon 16k CZ Brno
856 Schweitzer Johannes 16k DE W
857 Stelbacky Mojmir 17k SK Kosi
858 Dvorackova Eva 17k CZ MJes
859 Thomas Merk 17k DE HH
860 Schramm Christina 17k DE KI
861 Ipsen Beate 17k DE Hamb
862 Bohatyrenko Yelyzaveta 17k UA Kyiv
863 Defer Thierry 17k CZ Brno
864 Nakamura Hisako 17k JP
865 Tamura Kiyo 17k AU
866 Sanada Fumi 18k JP Kans
867 Arffman Riina 18k FI YliG
868 Hilgenbos Qiang 18k NL Amer
869 Alimova Olga 18k MD Beij
870 Oesch Luca 18k CH Lau
871 Hrbek Michal 18k CZ APmG
872 Gardowsky Angelika 18k AT Go7
873 Nakamura Mieko 18k JP Yok
874 Kroupa Pavel 18k CZ Brno
875 Sedgwick Alice 18k CA Toro
876 Medak Stjepan 19k HR Zagr
877 Kunath Heidi 19k DE BZ
878 Saltarelli Antoine 19k FR 21Di
879 Devouassoux Fleur 19k FR 73Ch
880 Hensel Christiane 19k DE BN
881 Vavrich Adam 20k CZ
882 Pang Andy 20k CH
883 Brockman Tiia 20k FI Oulu
884 Stobiecki Bartłomiej 20k PL Lodz
885 Luochen Liang 20k CN Beij
886 Dvoracek Alexandr 20k CZ MJes
887 Rogers John 20k GB Card
888 Stelbacka Dominika 20k SK Kosi
889 Suslik Branislav 20k SK xxx
890 Palencarova Alena 20k SK Kosi
891 Burzo Diana 20k RO KiseiBM
892 Durand Laouen 20k FR 34Mo
893 Stelbacka Martina 20k SK Kosi
894 Stránská Markéta 20k CZ APWS
895 Yu Meng 20k SE Bot
896 Jin Mattias 20k SE Bot
897 Shen Zhixing 20k CN Shan
898 Peres Aurelie 20k FR 63Ce
899 Ekstroem Elisabeth 20k SE Bot
900 Germer Sascha 20k DE
901 Pylypchuk Arsen 20k UA Rivn
902 Komoto Keiko 20k JP Toky
903 Alimov Andrei 20k MD
904 Ono Nobuko 20k JP Osak
905 Hebsacker Hannah 20k DE Hamburg
906 Mombaecher Enno 20k DE Hamb
907 Jirusova Anezka 20k CZ Blan
908 Li Jingna 20k CN Beij
909 Li Shanshan CN
910 Draaisma Annegreet NL Venl
911 Podperova Radka CZ APWS
912 Yoshioka Takeo JP Kyot
913 Bauer Marcus DE
914 Mao Xiaoling CN
915 Sun Ruoying CN
916 Zhu Le CN
917 Grosser Tomáš CZ
918 Zhao Hongye CN
919 Volkov Maxim RU
920 Stalinski Felicia DE B
921 Zhuchkov Mikhail RU
922 Li Guangsen CN
923 Volkova Elena RU
924 Bhatti Sameer PK
925 Kitada Chikako JP xxx
926 Marz Leopold DE J
927 Glaude Tom FR 63Ce
928 Stalinski Viktor DE B
929 Shi Liangchang CN
930 Averina Maiia RU
931 Marz Larissa DE J
932 Lo Ya-chien TW
933 Qian Yi CN
934 Ilie Sebastian-Leonard RO
935 Graupner Ines DE
936 Xiang Lihua CN
937 Bu Ming CN
938 Liu Tong CN
939 Trenkler Gerhard AT
940 Katarzyna Szychowiak PL Bydgoszcz
941 Hanečková Radka CZ
942 Gimat Brigitte DE BS
943 Chu Fong HK
944 Ebbesen Elke DE Hamb
945 Yanbukhtina Nailya RU EGC 2016 Organizing Committee
946 Klein Yvonne DE
947 Li Yondong CN Shan
948 Lamprecht Bernhard DE Hamb
949 Yang Junqing CN
950 Zhu Fang CN Hong
951 Ren Jing CN
952 Antonenko Liudmila RU EGC 2016 Organizing Committee
953 Sun Ruoying CN
954 Kirill Shevchenko RU